Domů > Novinky > Obsah

Stručný úvod k Plovoucímu mostu

Jul 20, 2017

Most, ve kterém člun nebo plovoucí krabička nahradí molo a plave na hladině vody. Armáda používá standardní vybavení k hláskování vojenského pontonového mostu, nazývá se pontonem. Historický rekord pontonového mostu je časně v Číně. Kniha poezie, Velký a jasný, zaznamenává: "Pro-ying Yu Yu, postavte loď pro paprsek", Záznamy Zhou Wang Jichang v roce 1184 př.nl v ponoiu Weihe Bridge. Donghan Jianwu 11 let (AD 35), Gongsun v tomto Hubei Yidu, Yichang mezi erekcí Yangtze River pontonu. V západní Jin dynastii, první deset let (274 let), du Mengjin v provincii Henan poblíž Žluté řeky postavit ponton řeky Yang, pokračoval v užívání až více než 800 let. V cizích zemích v roce 537 př.nl vybudovala Perská Říše Cyrus pontonový most v Mezopotámii a Zeles v Hellespont Pang (nyní Dardanelles Strait) v prvních 481 spojujících Evropu a Asii.

Struktura pontonového mostu má dva typy: ① tradiční forma je v lodi nebo plovoucí krabici na regálech, na palubě. ② v podobě člunu, nebo je loď připojena k ocasu, do podélného sloupku nebo k tělu lodi těsně uspořádané do pásu. Aby nedošlo k posunutí polohy osy pontonu, je nutná ukotvení kabelu v horní a spodní části. Pro spojení s oběma stranami musíte na obou stranách nastavit přechodový paprsek nebo odrazový mostík. Aby se přizpůsobily kolísání hladiny vody, měly by obě strany také zřídit přistávací doku nebo vzletové a přistávací podesty.

Pontoon lze použít pro lidi, dálnice, železnice. Jeho struktura není komplikovaná a je vhodné ji demontovat, ale náklady na údržbu jsou vysoké. V době míru mohou být použity k nouzové pomoci nebo jako dočasná dopravní zařízení, může být použita válečná doba k tomu, aby armáda rychle přes řeku vojenský standardní ponton, aby se zvýšila jejich mobilita, běžně používal lehký kov vyrobený z vlastního typu.